Pakistan Turistik Vize

Pakistan Turistik Vize İşlemleri


Pakistan seyahatinde bulunacak Umuma Mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız bu ülkeye olan seyahatleri öncesinde Pakistan vizesi almaları gerekmektedir. 
Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri Pakistan vize işlemlerinden muaftırlar. Hususi pasaport sahipleri Pakistan devletine vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.  Pakistan vize işlemleri için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımız en az 5 iş günü öncesinden başvuru işlemlerine başlamış olmalıdır. 
Pakistan vize işlemleri 3 ila 4 iş günü arasında değişen süre aralığı içinde sonuçlanmaktadır. Pakistan vize işlemleri için ideal vize başvuru süresi 5 iş günüdür. 


Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?


Pakistan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Pakistan vizelerini Euroasia vize servisimiz aracılığıyla alacaklardır.  Pakistan Konsolosluğu, Pakistan turist vize Pakistan Turistik vize başvuruları için Pakistan devletinden alınması gereken davet belgesinin temin edilmesi gerekmektedir. Pakistan turistik vize müracaatları için Pakistan Noter onaylı davetiye belgesi gerekmektedir. Pakistan davet mektubu olmaksızın istisnai durumlar dışında Pakistan Turistik Vize alınamamaktadır. Pakistan turist vize için gerekli davetiye ile Pakistan ticari vize için gerekli davetiye birbirlerinden farklıdır. Pakistan ticari vize başvuruları için ise Pakistan’dan gelecek davetiyenin Pakistan Ticaret Odası onayı olması gerekmektedir.  Pakistan turistik vize işlemleri için davetiye belgesi Noter onaylı olarak hazırlanmalı ve davet belgesine ek olarak davet eden kişinin Pakistan Pasaport, Pakistan ulusal kimlik kartı veya Pakistan oturum kartının fotokopisi de sunulmalıdır.

Pakistan Vize Başvurusu


Pakistan Devleti Türkiye vatandaşlarından Pakistan vizesi talep etmektedir. Her vize işleminde olduğu gibi, Pakistan’a yapılacak vize başvuruları da bir takım işlemler ve istenilmekte olan evrakları içermektedir. Pakistan’a yapılacak turistik, ticari, eğitim vb. seyahatlerinde Pakistan vizesi talep edilmektedir.  Pakistan Devleti, Umuma Mahsus pasaport hamili Türkiye vatandaşlarından Pakistan vizesi talep etmektedir. Her vize işleminde olduğu gibi Pakistan’a yapılacak vize müracaatları da bir takım işlemler ve istenilmekte olan evrakları içermektedir. Euroasia vize servisimiz Pakistan’a yapacağınız vize müracaatlarında, izlenmesi gereken adımları ve hazırlayacağınız vize başvuru dosyası hususunda sizlere vize danışmanlığı hizmeti vermektedir.  Vize servisimizden alacağınız vize danışmanlığı ile Pakistan vizenizi garantileyebilirsiniz.


Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
2. 2 adet vesikalık fotoğraf  (
İşlem dosyasına koyulacak olan fotoğraf, beyaz arka fonda hazırlanmalıdır.)
3. Nüfus cüzdanı fotokopisi
4. İngilizce vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
5. Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
6. Davetiye (Pakistan noter onaylı, davetiye gönderen kişinin Pakistan Pasaportu ve Kimlik kartı fotokopisi ile birlikte)

 

 

Pakistan’dan Davetiye


Pakistan’a turistik amaçlı seyahat edecekseniz Pakistan’da faaliyet gösteren turizm firmasından davetiye belgesi talep etmeniz gerekmektedir. Pakistan’a turistik amaçlarla gidiliyorsa orada bulunan bir akrabanın veya yakının yapacağı bir davetiye vize başvurusunun onaylanmasını sağlayacaktır. Veya ticari amaçlarla ise Pakistan’daki söz konusu şirketin yapacağı davetiyede vize dosyasında bulunmalıdır.
Pakistan vize işlemleri için asıl olarak yukarıdaki evrakların dışında ekstra evraklar da gerekmektedir. Bu evrakları yapacağınız başvuru türüne ve ihtiyacına göre hızla belirleyerek sizden istenilmesi gerekenleri istiyor, bunun dışındakileri de kendimiz hızla hazırlayıp dosyanın içerisine koyuyoruz.

 

Pakistan turistik vize başvurusu nasıl yapılır?


Pakistan turistik seyahatiniz için otel ve uçak bileti rezervasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Vize servisimiz bu konuda size doğru yönlendirmeleri yaparak, vizenin onaylanma ihtimalini daha da güçlendirmektedir. Talebiniz halinde Pakistan’a yapacağınız seyahatlerde otel ve uçak rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız. 

 - Pakistan vizesi için Kargo ve Kurye hizmeti alabilirsiniz.

- Yukarıda belirttiğimiz evrakları adresimize ulaştırın ve Pakistan vizelerinizi gelmeden kargo ve kurye ile alın.
- Pakistan vize başvuru formu için tıklayınız. Formu İngilizce olarak doldurmanız gerekecektir.
- Pakistan Turistik vizesi için Pakistan'dan gelecek Noter onaylı davetiye belgesini temin etmeniz zorunludur. Davet mektubuna ek olarak davet eden kişinin Pakistan ulusal kimlik kartı ve Pakistan Pasaportunun fotokopileri de eklenmelidir.
 - Pakistan vize başvuruları 3 iş gününde sonuçlanacaktır. Pakistan vizesi için ülkeye giriş yapacağınız tarihten daha erken bir tarihte başvuru yapınız. Tavsiye edilen süre 7 iş günüdür.
 - Pakistan vizeniz başvuru yaptığınız tarihten itibaren geçerliliği başlayacaktır. Pakistan vizeleriniz ileri bir tarihten başlatılamaz. İstisnai durumlar dışında Pakistan Ticari vizeleri 90 gün içinde 30 gün konaklama süresi olacak şekilde düzenlenir.
 - Acil Pakistan vize başvurularınız için bizleri bilgilendirin +90 212 700 28 15
 - Pakistan vizesine dair tüm sorularınızı bize yazın ulus@eagvs.com
 - Pakistan vizesi ve tüm dünya ülkelerinin vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için web sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Web sayfamızı ziyaret edin.