Örnek Vize Formları

 

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Pakistan Vizesi Form ve Dilekçe Bilgilendirme Sayfası’na Hoşgeldiniz;

Euroasia GVS tarafından hazırlanan sayfamızı inceleyerek;

 • Pakistan vizesi zorunluluğu,
 • Vize işlemlerinde takip edilmesi gereken adımlar ve
 • Başvuru sürecinde talep edilen form ve dilekçelere ilişkin detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Pakistan’a seyahat etmeyi planlayan;

 • Umuma Mahsusu Pasaport ( Bordo Pasaport ) hamilli kişiler için vize zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Diplomatik Pasaport , Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamilli Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’nın ülkeye gerçekleştirecekleri 1 yıl içerisinde 90 güne kadar konaklamalı seyahatlerde vize zorunluluğu bulunmamaktadır.

Pakistan Vizesi başvuru sürecinde talep edilen dilekçe ve formlar, başvuru sahibinin güncel mesleki durumu ile seyahat içeriğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kişisel seyahat planınız için gerekli olan belge ve formların tam listesi ve dikkat etmeniz gereken hususlar için help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçebilir, tüm aşamalarda destek alabilirsiniz.

Pakistan Vize Dilekçe Örneği

Pakistan’a gerçekleştirilecek seyahatler için gerekli olan vize işlemlerinde, seyahat içeriği, vize kategorisi ve başvuru sahibinin profiline bağlı olarak farklı detaylarla desteklenen Pakistan Vize Dilekçesi doldurulmalıdır. Söz konu dilekçe, seyahat içeriği, seyahatin ana hatları, başvuru sahibinin ülkede kalacağı süre gibi detayları içermekte ve vize süresi dolmadan ülkeden ayrılacağınızı beyan etmeniz beklenmektedir. 

Pakistan vize dilekçe örneği , İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu adına ve İngilizce yazılmalıdır.

Pakistan konsolosluğuna dilekçe doldurulurken;

 • Vize talebinize neden olan seyahat amacınızı net bir şekilde ifade ettiğinizden ve örneğin tur kapsamında gerçekleşecek turistik vize talepleri için, tur belgelerini de eklediğinizden,
 • Seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri ile geçiş yapmayı planladığınız başka ülkeler var ise bu konuda da detay verdiğinizden,
 • Seyahat için gerekli olan masrafların nasıl karşılanacağını açıkladığınızdan,
 • Sponsorlu seyahatler için, ekonomik giderleri karşılayacak kişiye ilişkin banka hesap dökümü ve kimlik bilgilerini de başvuru dosyanıza eklediğinizden ve
 • Vize talep dilekçesinde beyan ettiğiniz bilgiler ile konaklama, sigorta, seyahat ve diğer kriterleri tanımlayan belgelerin tutarlı olduğundan emin olunuz.

Pakistan konsolosluğu dilekçe içerikleri, başvuru yapılacak vize kategorisine bağlı olarak farklı bilgi ve evraklara desteklenmektedir. Ticari vize başvurusunda bulunacak çalışanlar gerekli olan vize dilekçelerinde, başvuru sahibinin bünyesinde çalıştığı firma tarafından, başvuru sahibi adına düzenlenen metinde, seyahat masraflarının firma tarafından karşılanacağının beyan edilmesi gerekmektedir.

Pakistan vizesi için dilekçe örneği doldururken, kişisel profilinize uygun düzenlemeler konusunda bilgi almak için Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu için Dilekçe Örneğine BURADAN erişebilirsiniz.

 

Pakistan Örnek Vize Formları

Pakistan vizesi başvurularında, vize talep dilekçesine ek olarak, vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Pakistan vize başvuru formu , tüm başvuru sahipleri tarafından, doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Başvuru formuna eklediğiniz;

 • Kimlik ve vatandaşlık bilgileri,
 • Seyahat amacı ve içeriği,
 • Seyahat başlangıç ve bitiş tarihi ile
 • Konaklama ve iletişim bilgileri,
 • Vize talep dilekçesi ve başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz ek evraklarla tutarlı olmalıdır.

Pakistan vizesine başvuruda bulunacak kişilerin başvuracakları vize kategorisine bağlı olarak farklılık gösteren detayla bulunmalıdır. Seyahat kapsamına bağlı olarak değişiklik gösteren turistik ve ticari vize kategorileri ile tek girişli ve çok girişli vize talepleri için farklı detayları vurgulamanız önem taşımaktadır.

Pakistan vize başvuru formunu imzalarken, form içerisinde verdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler içerdiği beyan edilmekte ve verilen bilgilerde saptanan yanlışlıkların vize reddine neden olacağı kabul edilmektedir. Bu nedenle, formda talep edilen bilgilerden emin olmanız yararlı olacaktır.

Pakistan vize başvuru süreci, ortalama 3 – 5 iş gününde tamamlanmakla birlikte, resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve olası ek evrak talepleri nedeniyle bu süre uzayabilmektedir. Vize işlemlerinizi başlatırken, söz konusu olasılıkları göz önünde bulundurmanız ve seyahat başlangıç tarihinizden ortalama 2 hafta önce Euroasia Pakistan Vizesi yetkilileriyle iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Vize başvuru sürecinde takip etmeniz gereken adımlar ve kişisel seyahat planınızı tanımlayacak tüm evraklar konusunda destek almak için help@eagvs.com mail adresine seyahat içeriğinizden bahseden bir mail atmanız yeterli olacaktır. Gerekli evrakların kargo ile vize yetkililerine teslim edilmesinin ardından başvuru işlemleriniz başlatılacak ve süreç sonunda pasaportunuz tarafınıza iletilecektir.