Konsolosluk Bilgi

 

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Pakistan Konsolosluğu Bilgilendirme Sayfası’na Hoşgeldiniz;

Sayfamızı inceleyerek; Pakistan Konsoloslukları adres ve iletişim bilgileri ile başvuru detayları konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye’de Pakistan Devleti’ni temsil eden Pakistan Konsolosluk birimleri, Ankara Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu bünyesinde faaliyet göstermektedir. Pakistan’a ilişkin oturum, çalışma izni, vatandaşlık, vize başvurusu ve diğer konsolosluk işlemleri için ilgili Pakistan konsolosluk birimleri yetkili resmi makamları temsil etmektedir.

Pakistan Konsolosluk işlemleriniz için gerçekleştireceğin ziyaretler öncesinde, konsolosluk birimleri çalışma gün ve saatleri konusunda bilgi edinmeniz yararlı olacaktır. Pakistan vize işlemlerinizi randevu alarak gerçekleştirebileceğiniz gibi, Euroasia GVS Pakistan Vize Servis’iyle iletişime geçerek, bulunduğunuz yerden de yürütebilirsiniz.

Pakistan’ a gerçekleştirmeyi planladığınız seyahatler için gerekli olan vize işlemleri 2 – 3 gün içerisinde tamamlanmakla birlikte, resmi tatiller ve olası dönemsel yoğunluklar nedeniyle seyahat planlarınızın aksamaması adına, 2 - 3 hafta öncesinde işlemlerinizi başlatmanız önerilmektedir.

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Pakistan’a seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus Pasaport hamilleri için gerekli olan vize işlemleri, Pakistan Konsolosluğu yetkilileri tarafından incelenmekte ve vize onay veya red kararı, ilgili yetkililerce verilmektedir. Pakistan vizesi başvuru işlemlerinde gerekli olan evrak ve ek belgeler, başvuru sahibinin seyahat amacına, mesleki durumuna ve yaşına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle kişisel profilinize uygun vize evrak zorunluluğu konusunda bilgi edinmeniz gerekecektir. Vize işlemleriniz öncesinde, seyahat planınızı en iyi biçimde tanımlayacak vize kategorisi ve buna bağlı evrakların doğru biçimde listelenmesi için Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçiniz.

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Ülkeye gerçekleştireceğiniz seyahatler öncesinde; İngilizce, Urduca veya Türkçe dilinde dolduracağınız vize başvuru formu, gerekli evraklar arasında önemli bir yer tutmaktadır. Vize başvuru formunu doldururken, tüm bilgilerin tam ve doğru biçimde girildiğinden emin olunuz. Pakistan vize başvuru formunda;

  • kimlik ve adres bilgileriniz,
  • talep ettiğiniz vize kategorisi,
  • pasaport bilgileri,
  • ülkede konaklayacağınız adres ve
  • Pakistan’a giriş – çıkış için talep ettiğiniz tarihleri net biçimde beyan etmeniz gerekmektedir.

Vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, rezervasyon bilgileri ve edindiğiniz davet mektubuyla tutarlı olması gerektiğinden, veri girişinde dikkatli olunuz.

Pakistan Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemleri

Pakistan Pasaportu bulunan kişilerin, pasaportlarının kaybolma ve çalınması durumunda yenileme işlemleri, Pakistan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Pasaport yenileme işlemleriniz için, talep edilen evrakları düzenlemeniz ve gerekli formları doldurmanız gerekmektedir. Pasaport yenileme işlemlerinde; eski pasaportun kaybolduğunu bildiren resmi belgeleri temin etmeniz gerekmektedir. Pasaport kaybına ilişkin polis birimlerinden alınmış ön rapor ve Pakistan vatandaşlığını kanıtlayan ulusal kimlik belgesi ile vatandaşlık belgesi ve yakın tarihte çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf edinmeniz gerekmektedir.

Pakistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Pakistan’a gerçekleştireceğiniz seyahatler için gerekli olan vize işlemleri, Ankara’da bulunan Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’da bulunan Pakistan Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Kişisel konsolosluk işlemleriniz için, çalışma gün ve saatleri içerisinde ilgili konsolosluk birimine başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Pakistan Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara ve çevre illerden gerçekleştirilecek vize başvuruları ve diğer konsolosluk işlemleri, Pakistan Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı yeti alanında bulunmaktadır. Kişisel işlemleriniz için gerekli olan evrak ve formları düzenledikten sonra başvuruda bulunabilir, tüm detaylar konusunda destek almak için Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, İran Caddesi,  No:37, 06700 Çankaya/Ankara

Telefon : +90 312 427 14 10 / 11 - 12 - 13 - 14

Çalışma Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cuma: 09.00 – 18.00

Başvuru ve evrak teslim saatleri: 09.15 – 12.30

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

İstanbul ve çevre illerde yaşayan kişiler için; pasaport, oturum-çalışma izni, vize başvurusu ve diğer konsolosluk işlemlerinin takibini gerçekleştiren İstanbul Başkonsolosluğu’nu, çalışma gün ve saatleri içinde ziyaret edebilir veya vize işlemleriniz için Euroasia GVS’den destek alarak bulunduğunuz yerden tüm sürecin takibini sağlayabilirsiniz.

Adres: Levent Mahallesi, Güllü Sokak,  No:20 D:3, Levent, 34330 Beşiktaş/İstanbul

Telefon (0212) 324 58 27

Çalışma Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cuma: 09.00 – 17.00

Pakistan Konsoloslukları Resmi Tatil Günleri 2018

5 Şubat                       Keşmir Dayanışma Günü

23 Mart                       Pakistan Milli Günü

23 Nisan                     Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı

1 Mayıs                       Uluslararası İşçi Bayramı

14-15 Haziran            Ramazan  Bayramı

15 Temmuz        Demokrasi Bayramı

14 Ağustos                 Pakistan Bağımsızlık Günü

21-22-23 Ağustos        Kurban Bayramı

30 Ağustos                 Zafer Bayramı

20-21 Eylül                 Aşure Günü        

29 Ekim                      Cumhuriyet Bayramı

20 Kasım                   Eid-e Milad Un Nab

25 Aralık                    Quaid-e Azam Doğum Günü

 

Kişisel seyahat planlarınız için gerekli olan evrak ve formlar konusunda detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerinizi bulunduğunuz yerden yürütmek için help@eagvs.com mail adresiyle iletişime geçmeniz yararlı olacaktır. Pakistan vize işlemleri 2 – 5 gün içerisinde tamamlanmakla birlikte, olası dönemsel yoğunluklar ve ek evrak taleplerinin seyahat planlarınızı yansıtmaması adına, planladığınız seyahat başlangıç tarihinden 2 – 3 hafta önce Euroasia GVS yetkilileriyle iletişime geçerek, işlemlerinizi başlatmanız önerilmektedir.